Пропустити навігацію EPAM
 

ENGLISH  |  УКРАЇНСЬКА

Розміщення у Словаччині

Сподіваємося, що ця інформація буде корисною для вас, коли ви намагаєтеся переселитися у нову країну тимчасово або назавжди. Зауважте, що інформація може бути змінена у будь-який момент у зв’язку з швидкими змінами обставин.

 

В’їзд до Словаччини

ПЕРЕТИН КОРДОНУ

Для громадян та резидентів України, які планують приїхати до Словаччини, існує три пункти пропуску: Ubľa, Vyšné Nemecké та Veľké Slemence.

Словаччина створила так звані гарячі точки на прикордонних переходах і в деяких муніципалітетах, щоб прискорити адміністративний процес, який необхідно пройти для в’їзду в країну.

Виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено.

Більше інформації про це: https://www.ukraineslovakia.sk/.

АКТУАЛЬНИЙ ЧАС ОЧІКУВАННЯ НА КОРДОНІ

Офіціна інформація української Прикордонної служби: https://kordon.customs.gov.ua/en/home/countries/sk/i

Інше джерело (лише словацькою мовою): https://www.stellacentrum.sk/dopravne-informacie/hranicne-priechody/

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

В’їзд буде надано всім особам, які вимушено залишають Україну. Рекомендується мати біометричний паспорт, але в’їзд буде забезпечено українцям, які його не мають.

Надайте всі документи, що підтверджують вашу особу. В’їзд на територію Словаччини стане можливим після індивідуальної оцінки кожної особи, яка перетинає кордон.

Тест на коронавірус та реєстрація на korona.gov.sk/ehranica не потрібні для в’їзду в Словаччину.

Громадяни України можуть перебувати на території Словаччини до 90 днів. 

РЕЄСТРАЦІЯ У СЛОВАЧЧИНІ

  • Якщо ви перебуваєте у центрі розміщення, адміністратори цього закладу повинні повідомити про ваше перебування.
  • Якщо ви проживаєте у приватній оселі, ви повинні повідомити про своє перебування до відповідного відділу міграційної поліції закріпленого за вашою адресою. Ви маєте зробити це протягом трьох робочих днів після в’їзду на територію Словацької Республіки.

 

В’ЇЗД ІЗ ТВАРИНАМИ

  • Особи (біженці), які в’їжджають до Словаччини із тваринами повинні заповнити форму – дозвіл, та надати його митному контролю Словаччини по прибутті на територію держави безпосередньо у пункті пропуску.
  • Після прибуття до іншої країни Європейського Союзу, особи, що в’їжджають із тваринами, мають повідомити про своє прибуття відповідні ветеринарні заклади країни.

У разі виникнення запитань, будь ласка, звертайтесь до Державної ветеринарної служби та продовольчої адміністрації за електронною адресою: [email protected]

У Словаччині є обов’язковим податок на утримання собак, проте українські біженці не повинні його платити.

 

ТРАНСПОРТ

ПЕРЕТИН КОРДОНУ

Місцеві муніципалітети забезпечують безкоштовний трансфер з кількох пунктів пропуску. Для отримання додаткової інформації зверніться до муніципалітету у вашому пункті пропуску.

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ ДО СЛОВАЧЧИНИ

Екстренні поїзди відправляються щоденно від населеного пункта Čop до Košice: https://www.zssk.sk/aktuality/na-susedoch-nam-zalezi-zssk-zavadza-mimoriadne-evakuacne-vlaky-z-copu/

ЗІ СЛОВАЧЧИНИ - АВІАСПОЛУЧЕННЯ

WIZZ Air забезпечує 100 000 безкоштовних квитків на короткі перельоти з країн, що межують з Україною (Польша, Словаччина, Угорщина та Румунія) у березні.

Авіакомпанія також розуміє, що вимушені переселенці може вже опинитися у інших локаціях, тож пропонує квитки за ціною від 29,99 Євро до 69,99 Євро на інші перельоти. Бронювання квитків за посиланням: https://wizzair.com/#/rescue

У МЕЖАХ СЛОВАЧЧИНИ – ЗАЛІЗНИЧНЕ СПОЛУЧЕННЯ

Громадяни України можуть подорожувати територією Словаччини залізничним транспортом безкоштовно (за наявності паспорта).

У МЕЖАХ СЛОВАЧЧИНИ – АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Для пересування швидкісними трасами Словаччини необхідно придбати елентронний пропуск – віньєтку за посиланням: https://sk-vignette.com/en/Index

 

ЖИТЛО

ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО

Після проходження кордону, представники державних та громадських організацій допоможуть із пошуком житла.

За детальною інформацією щодо доступного житла, відвідайте сайт https://pomocpreukrajinu.sk/     

Ви також можете переглянути booking.com, airbnb.com з метою пошуку житла.

ДОВГОСТРОКОВЕ ЖИТЛО

Ви маєте дві опції щодо довгострокового житла:

1. Пошук нового дому онлайн

Переваги:

це дешевий та швидкий спосіб, адже вам не потрібно окремо сплачувати послуги рієлтора. Сайт також доступний англійською мовою.

Недоліки:

вам потрібно самостійно займатися всіма документами та перевіряти, чи віповідають вони законодавчим вимогам.

Основний ресурс самостійного пошуку житла у Словаччині https://www.bezrealitky.sk/.

2.  Пошук житла через рієлторські контори

Переваги:

якщо ви не говорите словацькою мовою, краще скористатися послугами рієлторської контори. Осн9овна перевага у тому, що всі документи будуть оформлені відповідно до вимог законодавства. Це важливо, адже ви маєте зареєструвати ваше місце проживання в Міністерстві закордонних справ та повідомляти їх про будь-які зміни.

Недоліки:

може бути дорого. Зазвичай, вам потрібно сплатити вартість аренди житла за місяць + ПДВ рієлторській конторі.

Крім того, нормальною практикою є сплата завдатку за житло. Ця сума використовується як гарантія вашої зацікавленості у аренді, а господарі житла позначають його недоступним для інших арендаторів. Ця сума також перетворюється на депозит, що повертається після завершення аренди.

Основні посилання для винаймання житла у Кошице: 

 

Медичне обслуговування

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Медична допомога надаватиметься громадянам України, що залишили країну через воєнну загрозу, залежно від їхнього статусу:

  • Якщо ви отримати статус тимчасового притулку, ви матимете право на невідкладну медичну допомогу.
  • Якщо Словаччина транзитна країна, у вас є доступ до невідкладної медичної допомоги.
  • Якщо ви отримали статус тимчасового біженця або шукаєте притулку, ви маєте право на невідкладну та необхідну медичну допомогу. Це також означає, що медична допомога, яку порекомендує ваш лікар, може бути як екстреною допомогою у відповідному регіоні чи місті, чи прийом у центральній лікарні. Необхідно надати документи про розпочату процедуру отримання статусу тимчасового біженця, притулку або проживання на території Словаччини.


СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА:

Стоматологи, які надають безкоштовну невідклану допомогу:

МЕДІЧНІ ПРЕПАРАТИ, ЛІКИ:

Для громадян України зі статусом тимчасового біженця та транзиту (тобто ті, хто тільки проїжджає через Словаччину), рецепти та ліки не мають обмежень. Лікування також може призначатися лікарем загальної практики, рецепти прийматимуться в аптеках (включаючи медичні препарати, медичні вироби та дієтичне харчування), де ліки видаватимуться особі тимчасового притулку без додаткової плати.

COVID-19

Якщо ви отримали позитивний тест на коронавірус, ви отримаєте все необхідне лікування та допомогу. Якщо ви не маєте страховки, витрати на лікування гарантовані державним бюджетом.

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Телефонна лінія "Nezábudka" доступна українською мовою: 0800 222 450 (працює щоденно за розкладом: 13:00 - 21:00)

 

РОБОТА У СЛОВАЧЧИНІ

  • Всі українські біженці, разомі із їх родинами (навіть, якщо члени родин інших національностей, включаючи національності країн за межами Європейського союзу), можуть отримати статус тимчасового біженця у Словаччині.
  • Статус тимчасового біженця надає право на роботу одразу.
  • Заяву на отримання статусу тимчасового біженця можна подати безпосередньо на кордоні зі Словаччиною чи у місцевому департаменті поліції у справах іноземців.
  • Поліція одразу розглядає заяви осіб, які мають належні посвідчення особи, і надають рішення у день подачі заяви
  • У випадку відсутності посвідчення особи, заява розглядається до 30 днів, оскільки потребує додаткових перевірок
  • Заяву буде надано особі для заповнення відповідними посадовими особами безпосередньо в офісі Департаменту поліції у справах іноземців. Також у разі потреби буде присутній перекладач. Під час візиту заявники повинні мати при собі посвідчення особи (паспорт або інші доступні документи), а також документи, що підтверджують родинні зв’язки з родичами, наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо). У випадку, якщо фізична особа вже має житло в Словаччині, тобто у власності чи в оренді, необхідне нотаріальне підтвердження від орендодавця/власника, якщо особа бажає, щоб ця адреса була вказана в його підтвердженні статусу тимчасового притулку.
 

БАНКИ ТА ОБМІН ВАЛЮТ

БАНКИ

Деякі банки у Словаччині допомагають українцям отримати доступ до своїх грошей. Нові банкомати поруч із кордоном (Vyšné Nemecké) видають готівку без комісії (це розповсюджується на деякі банки Словаччини).

Банки також пропонують безкоштовне відкриття рахунків, включаючи випуск карт, доступ інтернет-банкінгу, скасування плати за перекази до України.

Перелік вимог для відкриття рахунків у вказаних банках:

UniCredit Bank
Необхідний документ: достатньо паспорту України (свідоцтва про право на проживання чи візи не потрібні).

Tatra banka
Громадяни України можуть відкривати рахунки у будь-яких відділеннях Tatra Banka за наявності закордонного паспорта. Сторінки паспорту із пропискою також необхідні. Tatra Banka посилює свої відділення у прикордонних зонах україномовним персоналом, який допомагатиме клієнтам із банкоматами та базовими сервісами.

Slovenská sporiteľňa
Громадянам України пропонується безкоштовне відкриття і ведення рахунку строком на один рік (включаючи випуск карт та інтернет-банкінг). Рахунок можна відкрити у будь-якому відділенні. Єдиний необхідний документ – посвідчення особи із зазначенням громадянства. Банк Slovenská sporiteľňa розташував 2 банкомати поблизу пункту пропуску Vyšné Nemecké.

Poštová banka
Банк пропонує Рахунок солідарності, який можуть відкрити люди, які приїжджають з України до Словаччини на 12 місяців абсолютно безкоштовно.

ОБМІН ГРИВНІ НА ЛОКАЛЬНУ ВАЛЮТУ (UAH)

Ви можете обміняти гривні (UAH) на євро (EUR) в обмінних пунктах у великих містах. Рекомендуємо заздалегідь уточнювати курс і комісію обміну валют.

Серед банків лише Tatrabanka пропонує обмін гривні на євро з лімітом 250 євро на добу на людину. Наразі ця послуга надається тільки в Братиславі у відділенні Tatrabanka на площі Ходжово (Hodžovo Square). Найближчим часом планується обмін біля гарячих точок у Міхаловцях та Гуменному.

Наразі декілька банків надають громадянам України безкоштовне зняття коштів у банкоматах за картками українських банків, безкоштовне відкриття банківського рахунку в Словаччині, а також безкоштовні перекази грошей з їхніх рахунків в Україну.

МИТНІ ПРОЦЕДУРИ СТОСОВНО ГРОШЕЙ

Якщо ви в’їжджаєти чи виїжджаєте з території Європейського Союзу із готівковими коштами у розмірі понад 10 000 Євро, із чеками без вказаного одержувача, із золотими злитками тощо, ви маєте повідомити митні органи незалежно від того, подорожуєте ви авіатранспортом, залізницею, автотранспортом чи морським сполученням.

 

ТЕЛЕФОННІ СЕРВІСИ/МОБІЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Словацький мобільний оператор Orange Slovensko пропонує SIM-картки за передплатою безкоштовно. Тариф включає 10 Гб мобільного інтернету та 2 Євро на дзвінки та СМС.

Словацький мобільний оператор O2 Slovakia пропонує SIM-картки за передплатою у тарифі O2 Freedom. Тариф включає 5 Євро на дзвінки та СМС та 15 Гб мобільного інтернету на місяць.

Ви можете отримати SIM-карту показавши посвідчення особи українця (паспорт, закордонний паспорт, посвідка на проживання).

 

ПЕРЕЇЗД НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ

ПЕРЕБУВАННЯ У КРАЇНІ ІЗ ДІЙСНИМ ЗАКОРДОННИМ БІОМЕТРИЧНИМ ПАСПОРТОМ

Якщо ви маєте дійсний біометричний паспорт, ви можете перебувати на території Словаччини та країн Шенгенської угоди 90 днів. Для того, щоб подовжити період перебування у Словаччині, вам необхідно вирішити протягом цього періоду подати заяву на отримання дозволу на одну із форм проживання (наприклад, посвідка на проживання) чи подати заяву на отримання статусу тимчасового біженця чи попросити притулку.

ПЕРЕБУВАННЯ У КРАЇНІ У СТАТУСІ ТИМЧАСОВОГО БІЖЕНЦЯ

Статус тимчасового біженця надається іноземним громадянам для захисту від війни, наслідків гуманітарних катастроф чи від систематичного чи постійного порушення прав людини у країні походження.Це найшвидший шлях отримання захисту, що надає іноземцям доступ до житла, харчування, медичного обслуговування та передбачає надання дозволу на роботу у Словаччині.

Ви можете отримати статус тимчасового біженця особисто або на кордоні, або у Департаменті  поліції у справах іноземців. Кожний дорослий має робити запит на відповідний статус особисто. Якщо особу буде встановлено (за допомогою паспорта чи посвідчення особи), статус тимчасового біженця будет надано вам безпосередньо після реєстрації. Якщо документів у наявності немає, ваша заява на отримання відповідного статусу буде розглянута протягом 30 днів. Разом з тим, ви одразу  отримаєте житло, доступ до харчування, невідкладної медичної допомоги та засобів гігієни.

У ситуації, що склалася, найкраще для українців робити запит на статус тимчасового біженця (тимчасово переміщеної особи), а ніж постійного. Якщо ви плануєте отримати статус біженця, ви зможете отримати дозвіл на роботу лише після розгляду запиту про надання вам статусу біженця чи додаткового захисту, якщо ваша заявка не буде розглянута протягом 9 місяців від її подачі.

Клікніть на іншу країну, щоби прочитати останню інформацію та оновлення

Будь ласка, візьміть до уваги, що інформація може змінюватися в будь-який час, через швидку зміну обставин.
Інформація різниться від країни до країни.
Інформацію для інших країн буде надано найближчим часом.

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Вся інформація, надана на цьому ресурсі безпосередньо компанією EPAM або її філіями чи співробітниками, вважається дійсною на момент публікації, проте ми не гарантуємо, що вона є точною. Інформація, представлена на цьому ресурсі третіми сторонами, не перевіряється на достовірність. EPAM не несе відповідальності за зміст, наданий третіми сторонами, безпеку посилань на веб-сайти третіх сторін або будь-які друкарські помилки, чи дезінформацію. Вся інформація може бути змінена, а компанія EPAM не зобов’язана оновлювати інформацію, якщо вона змінюється. Інформація надається для особистого, некомерційного використання і не може бути використана з будь-якою іншою метою.

Вакансії EPAM Ukraine у Київ | Львів | Харків | Дніпро | Вінниця | Івано-Франківськ | Одеса | Чернівці | Хмельницький | Рівне | Ужгород | Тернопіль | Луцьк за напрямком Java | JavaScript | .NET | DevOps | Experience Design | Software Testing | Business Analysis | Python| Big Data | Mobile | Solution Architect | Ruby on Rails у містах за напрямком Java вакансії Київ | Java вакансії Харків | Java вакансії Львів | Java вакансії Вінниця | Java вакансії Одеса | Java вакансії Івано-Франківськ | Java вакансії Чернівці | Java вакансії Хмельницький | Java вакансії Рівне | Java вакансії Ужгород | Java вакансії Тернопіль | Java вакансії Луцьк | JavaScript вакансії Київ | JavaScript вакансії Харків | JavaScript вакансії Львів | JavaScript вакансії Вінниця | JavaScript вакансії Одеса | JavaScript вакансії Івано-Франківськ | JavaScript вакансії Чернівці | JavaScript вакансії Хмельницький | JavaScript вакансії Рівне | JavaScript вакансії Ужгород | JavaScript вакансії Тернопіль | JavaScript вакансії Луцьк | DevOps вакансії Київ | DevOps вакансії Харків | DevOps вакансії Львів | DevOps вакансії Вінниця | DevOps вакансії Одеса | DevOps вакансії Івано-Франківськ | DevOps вакансії Чернівці | DevOps вакансії Хмельницький | DevOps вакансії Рівне | DevOps вакансії Ужгород | DevOps вакансії Тернопіль | DevOps вакансії Луцьк