Пропустити навігацію EPAM
 

ENGLISH  |  УКРАЇНСЬКА

Розміщення у Італії

Сподіваємося, що ця інформація буде корисною для вас, коли ви намагаєтеся переселитися у нову країну тимчасово або назавжди. Зауважте, що інформація може бути змінена у будь-який момент у зв’язку з швидкими змінами обставин.

 

В’їзд до країни

Громадяни України мають право на в’їзд до Італії за умови:

 • Наявності закордонного біометричного паспорта
 • За відсутності закордонного біометричного паспорта, для в’їзду в Італію необхідна Шенгенська віза. Це також стосується громадян третіх країн, хто має посвідку на проживання в Україні (наприклад, студенти іноземці). Ви можете зробити запит на отримання Шенгенської візи у посольствах сусідніх із Україною країн. Перелік доступних посольств: https://prenotaonline.esteri.it/sedi.aspx.

СТАТУС ПОСТІЙНОГО ПРИХИСТКУ (ASYLUM), ТИМЧАСОВОГО ПРИХИСТКУ, СТАТУС БІЖЕНЦЯ

З 3 березня 2022 року вимушені переселенці з України не мають проходити процедуру оформлення біженства. Вони отримають статус тимчасового прихистку у ЄС строком до трьох років. Громадяни України, які перебувають у Італії та мають візу або посвідку на проживання отримають розширення свого статусу у спеціалізованих установах на спрощуних умовах.

Вам не потрібно реєструватися на стутус постійного прихистку протягом 90 днів із дати в’їзду. Важливо розуміти різницю між статусами постійного прихистку (asylum) та біженця. Постійний прихисток (asylum) передбачає перелік заборон та обмежень: ви не отримаєте дозвіл на роботу, вам буде призначено місце проживання у Італії залежно від наявних місць (ви не зможете обирати місто на свій розсуд).

Щоб мати дозвіл на роботу та вирішувати, де ви хочете жити, варто оформити статус біженця, не постійного прихистку (asylum).

ДОКУМЕНТИ ЩОДО КОРОНАВІРУСУ

З 1 березня 2022 громадяни України можуть в’їжджати на територію Італії без самоізоляції.

Для проходження кордону вам необхідно надати один із наведених документів:

 • "Green pass" Європейський сертифікат вакцинації із вакциною, затвердженою у Європі. Сертифікат має підтверджувати отримання останньої дози щеплення що найпізніше за 14 днів до в’їзду та не раньше, ніж за 270 днів до в’їзду або наявність бустреної дози.
 • Сертифікат, що підтверджує одужання особи від коронавірусної інфекції, сформований та виданий відповідними установами країни. Сертифікат має містити персональну інформацію власника, а також мати можливість автоматичної верифікації.
 • Сертифікат що свідчить про негативний результат тестування на коронавірусну інфекцію, проведеного не раніше, ніж за 72 години (для ПЛР тестування) чи за 48 годин (для експрес тестування) до в’їзду в Італію. Зверніть увагу, що дітям віком до 6 років не потрібно робити тестування.

Анкета місцезнаходження (Passenger Locator Form) обов’язкова умова в’їзду в Італію. Знайти анкету можна за посиланням: https://app.euplf.eu/. Анкета може бути надана у другованому вигляді і у електронній формі.

 

Після в’їзду до країни

Громадяни України, що в’їжджають до Італії, можуть знаходитися на території країни до 90 днів. Особи, що прагнуть залишитися в Італії мають стати на облік та отримати дозвіл на проживання відповідно до чинного законодавства.

Декларація разом із копією паспорта має бути надіслана на спеціальну електронну адресу Іміграційної служби Управління поліції (перелік офісів: questure.poliziadistato.it) протягом 8 днів після приїзду.

Додатково, власники житла, де ви зупиняєтеся, мають протягом 48 годин надіслати декларацію про прийом у відповідне Управління поліції (declaration of hospitality).

 

Медична допомога у Італії

ТИМЧАСОВЕ ПЕРЕБУВАННЯ ІНОЗУМЦІВ (STP)

Оскільки ви тимчасово перебуваєте на території Італії (до 90 днів), ви можете користуватися перевагами невідкладної медичної допомоги та вибірковими тарифами на оплату. Не поширюється на студентів.

У програму входить:

 • Невідкладна допомога
 • Патронаж вагітності та пологів, захист дітей
 • Вакцинація, профілактика, діагностика та лікування інфекційних захворювань
 • Фармацевтична допомога
 • Протезування

Якщо ви маєте звичайну посвідку на проживання, ви можете зареєструватися в Національній службі охорони здоров’я (SSN), звернувшись до ASL вашого муніципалітету проживання, або, якщо ви ще не проживаєте у певному муніципалітеті постійно, до муніципалітету фактичного проживання, зазначеного у посвідці на проживання.

Реєстрація в SSN дозволяє обрати сімейного лікаря, зареєстрованого в реєстрах ASL, з подальшим наданням 4 візитів. Охорона здоров’я поширюється на членів вашої родини, які регулярно перебувають в Італії.

ЯК ЗРОБИТИ ОБОВ'ЯЗКОВУ РЕЄСТРАЦІЮ В SSN

Всі іноземні громадяни поза ЄС мають зробити обов'язкову реєстрацію в Національному Центрі охорони здоров'я (SSN):

 • Особи, які перебувають у Італії постійно та мають дозвіл на роботу, самозяйнятість чи зареєстровані як безробітні
 • Особи, які постійно перебувають у Італії та зробили запит на поновлення дозволу на: роботу чи самозайнятість, сімейний статус, постійний прихисток (asylum), субсидії, спеціальні випадки, спеціальний захист, медичне обслуговування (стаття 19, параграф 2 T.U.), усиновлення шляхом опіки або набуття громадянства
 • Особи, які очікують на видачу першої посвідки на проживання через роботу або сімейний стан
 • Неповнолітні громадяни інших країн без супроводу, навіть до видачі посвідки на проживання, після їх виявлення на національній території та в будь-якому випадку всі неповнолітні незалежно від регулярності перебування в країні, з подальшим правом на основного педіатра від 0 до 14 років і лікаря загальної практики від 14 до 18 років

Щоб скористатия перевагами NHS необхідно зареєструватися та отримати картку, що підтверджує реєстрацію.

Цей документ індивідуальний та використовується для доступу до послуг.

Де зареєструватися для SSN

Реєстрація для SSN повинна бути виконана у обраному офісі ASL поруч із місцем проживання, зазначеним у дозволі на проживання.

Що ви маєте зареєструвати у Національному Центрі охорони здоров’я NHS:

Для реєстрації у NHS вам необхідно звернутися до ASL із наступними документами:

 • Дійсний дозвіл на проживання чи заява про поновлення дозволу із індикацією Уповноваженого поштового відділення чи Поліцейського Департаменту
 • самозасвідчення місця проживання або, за його відсутності, декларація про фактичне проживання, як зазначено у посвідці на проживання
 • код платника податків
 • документ, що засвідчує подачу заяви на видачу першого дозволу на проживання працевлаштованих осіб, виданий Уповноваженим поштовим відділенням


До видачі дозволу за сімейними обставинами з метою обов’язкової реєстрації в Національній службі охорони здоров’я необхідно надати такі документи:

 • віза
 • квитанція, видана Уповноваженим поштовим відділенням, що підтверджує, що заяву на отримання посвідки на проживання подано
 • незасвідчена фотокопія дозволу, виданого Single Window


Для неповнолітніх, які перебувають у прийомній сім’ї або очікують на усиновлення, дозвіл на постійне перебування не потрібен. При в’їзді в Італію неповнолітня особа-іноземець має всі права, надані італійській дитині, яка перебуває під опікою. Тому в таких випадках усиновлена або довірена дитина має бути обов’язково зареєстрована в SSN на тих самих умовах і в умовах, які передбачені для першої реєстрації неповнолітнього італійця.

Тривалість реєстрації в SSN

Картка особистого медичного страхування (Tessera Sanitaria) має такий самий термін дії, як і посвідка на проживання.

До видачі дозволу на перебування за сімейними обставинами або першого дозволу на роботу за наймом, реєстрація є тимчасовою і буде змінена на той самий термін дозволу, що дії на момент подання.

Що необхідно для медичної картки і які переваги

Карта персонального медичного страхування надає наступні переваги:

 • наявність сімейного лікаря чи педіатра
 • безкоштовна госпіталізація у громадських та спеціалізованих лікарнях
 • фармацевтична допомога
 • проведення аналізів
 • спеціальна медична діагностика
 • допомога лікаря вдома
 • вакцинація
 • аналізи крові
 • УЗД
 • Рентген
 • Реабілітація та протезування
 • Інші переваги


Як отримати доступ до системи охорони здоров’я

Під час реєстрації оберіть свого сімейного лікаря або педіатра, прізвище якого вказано у вашій картці здоров’я. До нього ви можете звертатися безкоштовно.

Маючи направлення від лікаря, ви можете записатися на прийом до спеціаліста у порядку, визначеному регіоном, в якому ви зареєстровані.

Кожне відвідування спеціаліста передбачає сплату видатків на медичне обслуговування (квиток).

Існують умови звільнення від оплати квитків: низький дохід, вік, інвалідність або хвороба. Картка звільнення від квитків видається в касах вашого ASL.

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Більше деталей за посиланням: https://www.facebook.com/emergenzapsicologionlineunipd

 

Відкриття рахунку у італійському банку

Нерезиденти Італії можуть відкрити рахунки нерезидентів у італійських банках незалежно від громадянства чи візи. Варто зазначити, що ці рахунки нерезидентів зазвичай мають вищі процентні ставки.

Також можливо відкрити рахунок онлайн, проте ви можете зтикнутися із труднощами. Вам необхідно заповними форму на сайті банку, який ви обрали.

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ РАХУНКУ У БАНКУ

Незалежно від того, є ви податковим резидентом чи ні, ви можете відкрити рахунок у італійському банку. Необхідно надати наступні документи:

 • Паспорт
 • Код платника податків (італійський)
 • Certificato di Attribuzione del Codice Fiscale (документ, який ви отримуєте разом із податковим кодом)
 • Контракт із роботодавцем/доказ закінчення учбового закладу у Італії (для резидентів та іноземних студентів)
 • Адресу проживання/реєстрації

*Отримати код платника податків можна у будь-якому податковому офісі у будь-якому великому міста Італії.

Якщо ви успішно відкрили рахунок онлайн, ви все одно маєте прийти у відділення банку для перевірок до того як почнете користуватися рахунком.

 

Локальний телефонний зв’язок

Ви можете отримати Італійський номер мобільного телефону звернувшись до відділення мобільного оператора (Tim, Vodafone, WindTre), які можна знайти майже всюди в країні.

Поки ви у Італії, італійський номер телефону корисний не лише для дзвінків, а також для відкриття рахунків у банку, роботи із місцевими адміністраціями, інституціями, компаніями із надання різних послуг (енергетичні послуги, газ, інтернет та ін.), публічними та приватними компаніями (наприклад, страхові) тощо. Деякі з вищезгаданих вважають за краще спілкуватися за допомогою текстових повідомлень.

Можливо придбати картку, що можна поповнювати, або, якщо всіх умов дотримано, картку із можливістю щомісячного поповнення рахунку.

 

Корисні контакти

Міністерство внутрішніх справ: https://www.interno.gov.it/it

Генеральне консульство України у Мілані/ГКУ в Мілані:  [email protected] 

Клікніть на іншу країну, щоби прочитати останню інформацію та оновлення

Будь ласка, візьміть до уваги, що інформація може змінюватися в будь-який час, через швидку зміну обставин.
Інформація різниться від країни до країни.
Інформацію для інших країн буде надано найближчим часом.

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Вся інформація, надана на цьому ресурсі безпосередньо компанією EPAM або її філіями чи співробітниками, вважається дійсною на момент публікації, проте ми не гарантуємо, що вона є точною. Інформація, представлена на цьому ресурсі третіми сторонами, не перевіряється на достовірність. EPAM не несе відповідальності за зміст, наданий третіми сторонами, безпеку посилань на веб-сайти третіх сторін або будь-які друкарські помилки, чи дезінформацію. Вся інформація може бути змінена, а компанія EPAM не зобов’язана оновлювати інформацію, якщо вона змінюється. Інформація надається для особистого, некомерційного використання і не може бути використана з будь-якою іншою метою.

Вакансії EPAM Ukraine у Київ | Львів | Харків | Дніпро | Вінниця | Івано-Франківськ | Одеса | Чернівці | Хмельницький | Рівне | Ужгород | Тернопіль | Луцьк за напрямком Java | JavaScript | .NET | DevOps | Experience Design | Software Testing | Business Analysis | Python| Big Data | Mobile | Solution Architect | Ruby on Rails у містах за напрямком Java вакансії Київ | Java вакансії Харків | Java вакансії Львів | Java вакансії Вінниця | Java вакансії Одеса | Java вакансії Івано-Франківськ | Java вакансії Чернівці | Java вакансії Хмельницький | Java вакансії Рівне | Java вакансії Ужгород | Java вакансії Тернопіль | Java вакансії Луцьк | JavaScript вакансії Київ | JavaScript вакансії Харків | JavaScript вакансії Львів | JavaScript вакансії Вінниця | JavaScript вакансії Одеса | JavaScript вакансії Івано-Франківськ | JavaScript вакансії Чернівці | JavaScript вакансії Хмельницький | JavaScript вакансії Рівне | JavaScript вакансії Ужгород | JavaScript вакансії Тернопіль | JavaScript вакансії Луцьк | DevOps вакансії Київ | DevOps вакансії Харків | DevOps вакансії Львів | DevOps вакансії Вінниця | DevOps вакансії Одеса | DevOps вакансії Івано-Франківськ | DevOps вакансії Чернівці | DevOps вакансії Хмельницький | DevOps вакансії Рівне | DevOps вакансії Ужгород | DevOps вакансії Тернопіль | DevOps вакансії Луцьк