Пропустити навігацію EPAM
 

ENGLISH  |  УКРАЇНСЬКА

Розміщення у Чехії

Ми сподіваємось що ця інформація буде корисною для вас, оскільки ви намагаєтесь переїхати до нової країни, тимчасово або на постійне місце проживання. Зауважте, що інформація наведена нижче може змінюватись через обставини, що постійно змніються.

 

В’ЇЗД ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

РЕЄСТРАЦІЯ У ВІДДІЛЕНІ ПОЛІЦІЇ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ

Громадяни України повінні зареєструватись у відділку поліції для іноземців (адреса: Olšanská 2176, 130 00 Praha 3-Žižkov) або у будь-якому відділенні MOI поліції зі справ захисту та міграції протягом 30 днів з моменту прибуття.

Реєстрація має бути оформлена особисто і для цього потрібно заповнити Přihlašovací_tiskopis.pdf. У випадку розміщення у готелі та інших об’єктах, це забов’язання виконується домовласником.

Реєстрація також може бути оформлена в Assistance Center, що знаходиться у Празькому Конгрес Центрі у Vyšehrad (адреса: 5.května 1640/65, 140 21 Praha - Nusle).

ВИМОГИ ДО ВІЗ ТА ДОКУМЕНТІВ

Громадяни України можуть законно знаходитись на території Чехії без візи на строк до 90 днів, але без можливості працевлаштування у Чеських компаніях. 

Віза на допустиме перебування

 • Громадяни України можуть подати заяву на отримання візи на допустиме перебування (účel strpění) у Assistance Center розташованому у Congress Center Prague в Vyšehrad (адреса: 5.května 1640/65, 140 21 Praha - Nusle).
 • Необхідні документи: паспорт, 1 фото для розміром 3,5x4,5 см, заява і підтвердження реєстрації (у разі реєстрації домовласником);
 • Віза видається на місці, очікуваний термін дії – 1 рік. Особиста присутність кожного заяника обов’язкова. Для детальної інформації завітайте до сайту MOI.
   

Отримання дозволу на роботу

З 21 березня 2022 року власники віз толерантності мають вільний доступ до ринку праці та не потребують окремого дозволу на роботу.

В’ЇЗД С ТВАРИНАМИ 

 • Для собак, котів та тхорів необхідний 10-ти денний карантин після перетину кордону з Чеською Республікою. Протягом 72 годин тварину має оглянути приватний ветеринар щоб виключити наявність сказу. Обов’язкове повторне обстеження тварини відбувається між 5 та 10 днями карантину. Заповнена форма з інформацією про тварину має бути надана у Державну Ветеринарну Адміністрацію. Більше деталей та зразок форми можна знайти на сайті Державної Ветеринарної Адміністрації
 • Карантин не поширюється на інших тварин окрім собак, котів і тхорів.
 

ТРАНСПОРТ

ПОДОРОЖ НА ПОТЯЗІ З УКРАЇНИ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Щоденні сплячі потяги зі Львова до Праги, безкоштовно, https://novy.regiojet.cz/uk/ukrayina.

ПОТЯГИ ТА ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ У ЧЕСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ

Громадяни України які подорожують з/до України можуть користуватися будь-яким потягом з Ceske Dráhy по всій Чехії безкоштовно.

Громадяни України можуть подорожувати безкоштовно в рамках цілої системи Prague Integrated Transport у Празі та Центральночешському регіоні, як у громадському транспорті в Празі так і передмісті і регіональних автобусах та потягах.

Те саме стосується громадського транспорту у Brno (зони 100 a 101) та Integrated Transport System південного регіону Моравії (IDS JMK).

Громадянам України для безкоштовного проїзду необхідно буде надати один із наступних документів:

 • Український паспорт з візою толерантності, виданою Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки або Поліцією Чеської Республіки
 • Прикордонну квитанцію (hraniční průvodka) із приклеєною візовою наклейкою з візою толерантності, виданою Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки або Поліцією Чеської Республіки

ВОДІННЯ АВТОМОБІЛЯ

Для пересування автомобілем на шосе потрібно придбати електронну віньєтку. Наприклад: https://edalnice.cz/en/index.html#/validation.

Наразі громадяни України не зобов'язані мати автострахування.

 

РОЗМІЩЕННЯ

ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ

Ви можете знайти тимчасовий прихисток у наступних пунктах допомоги:

КРАЙ

КОНТАКТ

Jihočeský kraj / Південночеський край / South Bohemian Region

 • [email protected]
 • Jihočeské letiště České Budějovice, a.s., areál letiště, odletový a příletový terminál, 370 01 Planá

Jihomoravský kraj / Південноморавський край / South Moravian Region

Karlovarský kraj / Карловарський край / Karlovy Vary Region

Královéhradecký kraj / Краловоградецький край / Hradec Králové Region

 • [email protected]
 • Kongresové centrum Aldis, Eliščino nábřeží 375/1, 500 02 Hradec Králové

Liberecký kraj / Ліберецький край / Liberec Region

Moravskoslezský kraj / Мораво-Сілезький край / Moravian-Silesian Region

Olomoucký kraj / Оломоуцький край / Olomouc Region

Pardubický kraj / Пардубицький край / Pardubice Region

 • [email protected]
 • Krajský úřad Pardubického kraje, Komenského náměstí 120, 530 02 Pardubice

Plzeňský kraj / Пльзенський край / Plzeň Region

Praha / Прага / Prague

Středočeský kraj / Середньочеський край / Central Bohemian Region

 • [email protected]
 • Legionářů 400, 261 01 Příbram
 • Kremnická 239/7, 284 01 Kutná Hora
 • ZŠ a MŠ Pastelka, 17. listopadu 1325, 293 01 Mladá Boleslav

Ústecký kraj / Устецький край / Ústí nad Labem Region

Kraj Vysočina / Край Височина / Vysočina Region

Zlínský kraj / Злінський край / Zlín Region

 • [email protected]
 • Krajský nemocnice T. Bati, 1. pavilon, budova U14, Havlíčkovo nábřeží 600, 760 01 Zlín


Ви також можете знайти тимчасове житло на www.booking.com чи www.airbnb.com.

ДОВГОТРИВАЛЕ РОЗМІЩЕННЯ

Довгостроковим житлом вважається будь-яке місце, де ви перебуваєте понад 30 днів. Якщо термін перебування менше 30 днів, ви не повинні повідомляти про цю зміну, достатньо онлайн-реєстрації орендодавця.

Для довгострокового проживання громадяни України та всі іноземці зобов’язані повідомляти про будь-яку зміну адреси до Міністерства внутрішніх справ протягом 30 днів після переїзду.

Процедура повідомлення про зміну адреси виглядає наступним чином:

 • Як громадянин України, ви можете скористатися формою нижче, щоб повідомити про зміну місця проживання в Чеській Республіці. Заповнений бланк із вкладеннями надсилайте поштою на адресу одного з офісів МВС (не до Обласного центру допомоги). Офіси МВС перевантажені, тож не має необхідності особисто їх відвідувати.

Форма доступна тут (pdf, 225 kB). Форма для заповнення в електронному вигляді тут (pdf, 879 kB). 

Надішліть її рекомендованим листом (doporučená pošta) до відповідного офісу Міністерства внутрішніх справ (відповідно до вашої нової адреси):

 • Якщо ви переїхали до Праги 1, 2, 3, 6, 7, 8 та Praha-Východ, Praha-Západ - MVČR OAMP Žukovského 888/2, 161 00, Praha 6
 • Якщо ви переїхали до Праги 9 - MVČR OAMP Kolbenova 942/38a, 190 00, Praha 9-Vysočany
 • Якщо ви переїхали до Праги 4, 5, 10 - MVČR OAMP Cigánkova 1861/2, 148 00, Praha 4 - Chodov
 • для інших регіонів перегляньте відповідні адреси MVČR OAMP ТУТ.

 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Українські біженці, що подаються на спеціальну довготривалу візу, автоматично стають частиною системи державного медичного страхування з доступом до безкоштовної медичної допомоги в Чеській Республіці. Страховка для них покривається Чеською державою. Тим не менше, необхідно відвідати будь-яку громадську компанію медичного страхування протягом 5 днів після отримання спеціальної довготривалої візи та отримати документ, що затверджує вашу страховку.

Список офісів VZP можна знайти за посиланням: https://www.vzp.cz/kontakty/pobocky.

Більше інформації (в тому числі деталі невідкладної допомоги іноземцям без страховки) можна знайти на сайті Міністерства Охорони Здоров’я Чеської Республіки за телефоном +420 226 201 221 або 1221. Якщо ви натисните опцію 8 негайно після з’єднання інформацію можна отримати українською мовою.

Список лікарів, які надають безкоштовну медичну допомогу біженцям у разі необхідності оновлюється на цій сторінці: http://lekariproukrajinu.cz/.

 

БАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЇ

БАНКІНГ 

Для банків UniCredit Bank, Moneta Money Bank, Československá obchodní banka (ČSOB) та Raiffeisenbank єдиний обов’язковий документ, необхідний для відкриття рахунку, – це паспорт громадянина України (посвідка на проживання чи віза не потрібні).

Для банку Česká spořitelna: якщо ви подали заявку на толерантну візу (účel strpění), вам знадобиться лише паспорт зі спеціальною довгостроковою візою з метою толерантності.

Для Komerční banka, якщо ви подали заявку на толерантну візу (účel strpění) або TPS, вам потрібно мати при собі паспорт з одним із документів нижче:

 1. спеціальна довгострокова віза з метою толерантності
 2. прикордонний квиток із зазначеною адресою проживання в Чеській Республіці
 3. підтвердження виконання іноземцем обов'язку повідомити місце проживання в Чеській Республіці

Для Air Bank: обов'язковими документами є паспорт або посвідка на проживання, та один додатковий документ: паспорт, водійські права, посвідка на проживання або посвідка на тимчасове проживання (фото не потрібні). Air Bank вимагає прийти з супроводжуючою особою, яка володіє чеською. 

Щоб відкрити банківський рахунок у Чехії, вам потрібен чеський номер телефону (перейдіть до розділу Послуги зв’язку на цій сторінці, щоб дізнатися, як отримати передплачену SIM-карту).

ОБМІН UAH

Щоб перевести електронні гроші у готівку, використовуйте банкомати, що належать добревідомим банкам.

ПРИМІТКА: Česká spořitelna та ČSOB не знімають надбавку за ставку (DCC) чи комісію за зняття у своїх банкоматах з карток виданих Українськими банками. Тим не менше, комісія за зняття може бути знята банком що видав картку.

Для переводу готівки у готівку, використовуйте обміни валют у Чеській Республіці. Завжди перевіряйте ставки та відгуки онлайн. Ви також можете повернути гроші які обміняли протягом години якщо ви не задоволені операцією.

 

ПОСЛУГИ ЗВ’ЯЗКУ

Ви можете придбати картку T-Mobile Twist з 10 GB мобільного інтернету. Картка надає 10 GB на перші 30 днів. Після 30 днів, пакет інтернет послуг Twist на 10 GB буде оновлений автоматично з 10% знижкою за ціною CZK 422.1 на місяць.

Картка має передоплачений бонусний кредит у розмірі CZK 100, дійсний на 12 місяців.

Базові ціни на місцеві мережі: Дзвінок - CZK 3.90 / хв;  SMS - CZK 1.90 / SMS;  дзвінки в Україну наразі безкоштовні з Чеської Республіки та країн Європи до подальшого повідомлення.

Допомагаємо українським ІТ-спеціалістам знайти роботу у EPAM у Чехії

У компанії EPAM працює понад 14000 українців, тож компанія розуміє виклики та проблеми, з якими стикнулися мільйони людей по всій Україні. Якщо пошук нової роботи одна з них, ми готові допомогти.

Клікніть на іншу країну, щоби прочитати останню інформацію та оновлення

Будь ласка, візьміть до уваги, що інформація може змінюватися в будь-який час, через швидку зміну обставин.
Інформація різниться від країни до країни.
Інформацію для інших країн буде надано найближчим часом.

ЮРИДИЧНА ЗАЯВА

Вся інформація надана на цьому сайті безпосередньо компанією ЕПАМ, її філіями чи співробітниками вважається надійною на момент публікації, але не гарантовано є точною. Жодна інформація надана на цьому сайті сторонніми особами не перевірена на точність. ЕПАМ не несе відповідальності за інформацію надану сторонніми особами, безпечність посилань на сторонні сайти чи які-небудь типографічні помилки, дезінформацію чи друкарські помилки. Вся інформація може бути змінена і ЕПАМ не несе зобов’язань щодо оновлення інформації якщо вона змінюється. Інформація надана для особистого, не комерційного і не може бути використана з будь-якою іншою метою.

Вакансії EPAM Ukraine у Київ | Львів | Харків | Дніпро | Вінниця | Івано-Франківськ | Одеса | Чернівці | Хмельницький | Рівне | Ужгород | Тернопіль | Луцьк за напрямком Java | JavaScript | .NET | DevOps | Experience Design | Software Testing | Business Analysis | Python| Big Data | Mobile | Solution Architect | Ruby on Rails у містах за напрямком Java вакансії Київ | Java вакансії Харків | Java вакансії Львів | Java вакансії Вінниця | Java вакансії Одеса | Java вакансії Івано-Франківськ | Java вакансії Чернівці | Java вакансії Хмельницький | Java вакансії Рівне | Java вакансії Ужгород | Java вакансії Тернопіль | Java вакансії Луцьк | JavaScript вакансії Київ | JavaScript вакансії Харків | JavaScript вакансії Львів | JavaScript вакансії Вінниця | JavaScript вакансії Одеса | JavaScript вакансії Івано-Франківськ | JavaScript вакансії Чернівці | JavaScript вакансії Хмельницький | JavaScript вакансії Рівне | JavaScript вакансії Ужгород | JavaScript вакансії Тернопіль | JavaScript вакансії Луцьк | DevOps вакансії Київ | DevOps вакансії Харків | DevOps вакансії Львів | DevOps вакансії Вінниця | DevOps вакансії Одеса | DevOps вакансії Івано-Франківськ | DevOps вакансії Чернівці | DevOps вакансії Хмельницький | DevOps вакансії Рівне | DevOps вакансії Ужгород | DevOps вакансії Тернопіль | DevOps вакансії Луцьк