Пропустити навігацію EPAM
 

ENGLISH  |  УКРАЇНСЬКА

Розміщення в Угорщині

Сподіваємося, що ця інформація буде корисною для вас, коли ви намагаєтеся переселитися у нову країну тимчасово або назавжди. Зауважте, що інформація може бути змінена у будь-який момент у зв’язку з швидкими змінами обставин.

 

В’їзд до Угорщини

ПЕРЕТИН КОРДОНУ

Усі угорські пункти пропуску через кордон є відкритими для українців та представників інших національностей. Починаючи з 22.00, 24 лютого 2022 року, люди, що прибувають з України, отримають спеціальний статус біженця при в’їзді до Угорщини із дозволом на оформлення адміністративних паперів після в’їзду. Такий підхід застосовується як для українців, так і для громадян інших країн, що мають дійсний статус резидента в Україні.

Наступні прикордонні пункти можна використовувати для перетину україно-угорського кордону:

 • BARABÁS - KOSON’ (Косонь/Косино) (працює з 08:00 до 19:00)
 • BEREGSURÁNY – АСТЕЙ (працює 0-24 (цілодобово))
 • LÓNYA – DZVINKOVE (Дзвінкове) (працює з 07:00 до 18:00)
 • TISZABECS – VILOK (Вилок) (працює 0-24 (цілодобово))
 • ZÁHONY – ČOP (Чоп) (працює 0-24 (цілодобово))
   

Пункти допомоги, організація ночівлі, харчування, води, пунктів обігріву працюють на кордонах.

АКТУАЛЬНИЙ ЧАС ОЧІКУВАННЯ НА КОРДОНІ

За посиланнями доступна інформація.  Інформація оновлюється кожні 3 години:

https://dpsu.gov.ua/ua//dokumenti-dlya-peretinannya-derzhavnogo-kordonu-gromadyanami-ukraini//

Також доступна карта:

https://dpsu.gov.ua/ua/map

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

В’їзд українців, які тікають від війни, також може бути дозволений за відсутності біометричного паспорта або за відсутності проїзних документів після індивідуальної оцінки будь-яких документів, що ідентифікують особу (наприклад, українське посвідчення особи). Те ж саме стосується перетину кордонів країн Шенгенської угоди (наприклад, з Румунії в Угорщину).

 • Відсутня необхідність надання негативного тесту на коронавірус, карантину немає
 • В’їзд тварин дозволено без документів
 • Документи, що засвідчують право власності на авто
 • Реєстрація під час в’їзду не обов’язкова (нижче наведено деталі щодо добровільної реєстрації на статус тимчасового захисту)
   

В’ЇЗД ІЗ ТВАРИНАМИ

В’їзд тварин дозволено без документів.

Національна організація із продовольчої безпеки (Nébih) зазначає, що Ветеринарна служба Угорщини готова до в’їзду тварин, що не мають мікрочіпів, невакциновані, без належних аналізів крові. Для забезпечення легкого перетину кордону та перебування, Ветеринарна служба Угорщини вимагає заповнення спеціальної реєстраційної форми: https://telex.hu/kulfold/2022/02/25/nebih-mikrocsip-nelkul-is-hozhatjak-magukkal-hazikedvenceiket-az-ukrajnabol-erkezok.

 

Транспорт

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ

Громадяни України можуть користуватися послугами MÁV (Hungarian railway Co.) безкоштовно з 28 лютого за наявності так званого Квитка підтримки. Отримати квиток можна із посвідченням особи українця. (Угорська державна залізниця забезпечує безкоштовний проїзд на поїздах для усіх біженців з України)

АВІАСПОЛУЧЕННЯ 

WIZZ Air забезпечує 100 000 безкоштовних квитків на короткі перельоти з країн, що межують з Україною (Польша, Словаччина, Угорщина та Румунія) у березні.

Авіакомпанія також розуміє, що вимушені переселенці може вже опинитися у інших локаціях, тож пропонує квитки за ціною від 29,99 Євро до 69,99 Євро на інші перельоти. Бронювання квитків за посиланням: https://wizzair.com/#/rescue

АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Угорські автомагістралі платні. Купити квиток (матрицю/віньєтку) можна на будь-якій автозаправці країни (обо'язково до виїзду на платну дорогу), або онлайн за посиланням https://www.autopalyamatrica.hu/ або https://www.nemzetiutdij.hu/

ПАРКІНГ

 • Візьміть до уваги, що паркування автомобілів платне у всіх містах
 • Паркування у Будапешті: після реєстрації муніципалітет Ференцварош (Ferencváros), що у 9-му районі Будапешта, пропонує безкоштовне паркування для біженців із України, що проживають у цьому муніципалітеті (Ференцварош). Будь ласка, надсилайте заявку на електронну адресу: [email protected] або безпосередньо до відділу підтримки клієнтів Parking Directorate за адресою Lónyay utca 13/a. Заявка має містити копію паспорта біженця, копію водійського посвідчення, копію технічного паспорта автомобіля, копію угоди/документа на проживання у Ференцварош (Ferencváros).

СТРАХУВАННЯ АВТО В УГОРЩИНІ, ЗЕЛЕНА КАРТА/GREEN CARD

 • Кожен транспортний засіб, який зазвичай перебуває на території третії країн (не Європейського Союзу), повинен перед в'їздом на територію Угорщини отримати або дійсну зелену карту, або сертифікат прикордонного страхування, який підтверджує, що транспортний засіб застрахований відповідно до законодавства. Як тимчасовий та надзвичайний захід для полегшення в’їзду біженців до Угорщини, Правління MABISZ вирішило зробити значну знижку на прикордонне страхування особистих автомобілів, які зазвичай перебувають в Україні. More details are available here.


ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ У БУДАПЕШТІ

BKK (Будапештська транспортна компанія) надає безкоштовний проїзд громадянам України з 4 по 31 травня. Для безкоштовного проїзду потрібний паспорт чи посвідчення особи українця. "Ви користуєтеся громадським транспортом безкоштовно. У разі перевірки квитків, покажіть контролеру український паспорт. Єдиний виняток – громадський транспорт до аеропорту. Він платний." https://bkk.hu/utazasi-informaciok/kozossegi-kozlekedes/ukrajna/

 

Житло

ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО

За посиланнями нижче зможете знайти тимчасове житло:

https://spabook.net/blog/blog-hu/menekult-szallashely-ingyen-felajanlasok-gyujtopontok/

https://szallas.hu/menedek-ukrajnai-menekulteknek?fbclid=IwAR3tfiAodFb4fqLE28acr4pAamWhvBSLP6W365vHWKY0yaFHmKRkyU1r6WA#campaign-modal

https://shelterukr.com/?fbclid=IwAR19mkT93okpfYVT0OYpC48KDjmiExydsoXwb6rqIw4kY3i4MVnTb8wiHYY

Якщо ви, або ваші знайомі, родичі чи друзі вимушені покинути свій дім у зв’язку з ситуацією в Україні, ви зможете знайти житло тут: arrow_right_alt.

 

Медичне обслуговування

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Починаючи з 2 березня, Duna Medical Center (https://dunamedicalcenter.org/) пропонує загальні медичні послуги з 08:00-20:00, а також невідкладний огляд гінеколога та акушера (пологи, вагітність) 24/7 безкоштовно. Для запису звертайтесь за телефонами: +36-70-698-0696. Перекладач допоможе вам протягом консультації.

Допомога людям із діабетом першого типу за номером:

+36 30 630 6025

Дитяча невідкладна медична допомога та цілодобовий медичний сервіс: http://heimpalkorhaz.hu/blog/kozlemeny-5/

+36 80-200-223
Доступний українською мовою

МЕДИЧНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ

Національний інститут педіатрії імені Пала Хайма (The Pál Heim National Institute of Pediatrics) пропонує безкоштовну медичну допомогу та психологічні послуги дітям, переміщеним з України. Діти, які прибувають з України та потребують медичної допомоги, приймаються до інституту щодня. Спілкування відбувається за допомогою перекладача з української мови.

Інститут розташований за адресою  Üllői út 86. Щоб якомога швидше подбати про дітей з України, номер екстреної допомоги +36 80-200-223 доступний безкоштовно з усіх питань, пов’язаних з охороною здоров’я дітей (догляд за пацієнтами, направлення, консультування, вакцинація від COVID-19, пропущені та обов’язкові щеплення дітей тощо) Ця лінія працює цілодобово та доступна допомога українською мовою.

Подолати стрес від втечі від війни та з дому, а також пережити втрати і горе, допомагають спеціалісти дитячої амбулаторії духовної кризи Національного інституту педіатрії імені Пала Хайма безкоштовно: +36 30 44 34 751

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Безкоштовний доступ до сервісів https://pszi.hu/.

СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Університет Земмельвайса, факультет стоматології – кафедра громадської стоматології пропонує безкоштовне лікування зубів для українців.
Адреса: 40. Szentkirályi Street, Budapest, 1088 
Телефон: (+36-1) 317-6600, (+36-1) 317-0951Прийом пацієнтів з понеділка по п'ятницю з 08:00 до 13:00 та з 14:00 до 19:00

УКРАЇНСЬКІ БІЖЕНЦІ ІЗ ЕПІЛЕПСІЄЮ

Українським біженцям з епілепсією Угорська епілептична ліга надає допомогу (рецепт, лікування епілепсії) у кількох місцях по всій країні. За додатковою інформацією звертайтеся [email protected] або телефонуйте +3672535910 у робочий час.

ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19

Щеплення від COVID-19 є добровільнимv та безкоштовним. Щоб подати заявку на вакцинацію, відвідайте: https://vakcinainfo.gov.hu/registration для реєстрації.

 

Освіта

Будапештський університет технологій та економіки допомагає закордонним студентам та українським університетам-партнерам. Детальніше за посиланням: https://www.bme.hu/news/20220302/BME_helps_transborder_students_and_Ukrainian_partner_universities?language=en

Університет Дебрецена отримує багато заявок на зарахування студентів від українських студентів. Більш детальну інформацію можна знайти на: https://edu.unideb.hu/p/help-for-students-from-ukraine

 

Банки та обмін валют

БАНКИ

Громадяни України можуть відкривати рахунки в угорському банку Erste Bank за наявності паспорта чи документа, що підтверджує особу.

Додатково дочірні банки Erste Group по всій Центральній Європі надають українським біженцям доступ до безкоштовних рахунків, щоб полегшити подачу грошей і перекази. https://www.erstegroup.com/en/news-media/press-releases/2022/03/07/humanitarian-aid-for-ukraine

ОБМІН ВАЛЮТ

http://www.valutacentrum.hu/ukrany-hrivnya-valuta-arfolyam

Swiss change: Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 49, 1065

Зняття готівки у Євро: EUR ATM (доступна мапа)

ВІРТУАЛЬНИЙ БАНКІНГ

Ви можете знайти більше про Revolut тут: https://app.revolut.com/help/topic/more/support-for-ukrainian-refugees

ЗНЯТТЯ ГОТІВКИ

RSTE BANK пропонує безкоштовне зняття готівки у своїх банкоматах з рахунків українських банків.

Власники українських карток можуть без комісії зняти готівку в банкоматах мережі Євронет в Україні, Польщі, Угорщині, Словаччині та Румунії. Детальніше за посиланням: https://www.globenewswire.com/news-release/2022/03/02/2395749/23467/en/Euronet-Worldwide-Inc-Announces-Fee-Waivers-at-the-Company-s-ATMs-for-Ukrainian-Cardholders-and-on-Money-Transfers-to-Ukraine.html

 

Телефонні сервіси/мобільний зв’язок

Мобільний інтернет може бути доступний у центрах допомоги.

Vodafone, Telekom: тарифікація у роумінгу відмінена для українських абонентів, які телефонують до Угорщини

Telekom: безкоштовні телефонні дзвінки та СМС до України з Угорщини

Yettel пропонує безкоштовні SIM-карти дляукраїнських буженців. https://www.facebook.com/yettelhungary/posts/10159790659346125

Mobildonor services by Telekom: https://mobildonor.hu/  - ви можете зропити запит на б/в телефон із SIM-картою

 

Переізд на постійне проживання

За наявності біометричного паспорта, перебування на території країни можливе протягом 90 днів без візи.

Згідно 86/2022. (III. 7.) Korm. Rendelet, що є угорським впровадженням директиви ЄС:

ПЕРЕБУВАННЯ ПОНЯД 90 ДНІВ

Для законного перебування поняд 90 днів, ви маєте наступні опції:

1. ДОЗВІЛ НА РОБОТУ У СТАТУСІ ТИМЧАСОВОГО ПРИХИСТКУ

Попередньо необхідно отримати статус тимчасового прихистку. Це найкращий варіант, адже передбачає медичний захист:

 • Законність – громадяни України, які проживали на території України до 24 лютого 2022 року
 • Для подачі заявки на статус, звертайтесь до Національного генерального управління поліції щодо іноземців - Menekültügyi Igazgatóság (Budapest XI., Budafoki út 60. / адреса для листування: 1903 Budapest, Pf. 314.)
 • Запити на статус потрібно подавати особисто у будь-якому відділу з обслуговування клієнтів Національного генерального управління поліції щодо іноземців протягом робочих годин або у будь-якому пункті збору документів цілодобово.
 • Пункти збору документів:
   

Район

Адреса

Місце прийому 

Vásárosnamény

Munkácsi út 2

Будинок культури / House of Culture / Mūvelõdési Ház

Tarpa

Kossuth út 19

Будинок культури / House of Culture / Mūvelõdési Ház

Aranyosapáti

Petõfi út 6

Спортивний зал /Gym / Tornaterem

Fehérgyarmat

Iskola köz 2. szám

Спортивний зал / Sports Hall / Sportscsrnok

Mándok

Szent István tér

Початкова школа / Elementary School / Általános iskola

 
 • Обов’язковим є документ, що зазначає громадянство та особу. У разі відсутності такого документа, заява також буде розглянута, проте процес може тривати довше, адже необхідна перевірка особи
 • Комісії та оплати послуг відсутні
 • Розгляд триває 45 днів, однак очікуються затримки у зв'язку із великою кількістю заяв
 • Право на медичну допомогу

 

2. ДОЗВІЛ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ТА РОБОТУ – СТАНДАРТНА ПРОЦЕДУРА В КРАЇНІ

 • Копія оригіналу диплома чи підтвердження кваліфікації
 • Тривалість процесу до видачі посвідки на проживання із дозволом на працевлаштування залежить від посади, на яку претендуєте. Розгляд заяв на кваліфіковані посади (необхідний диплом для підтвердження відповідної кваліфікації) триває приблизно 14днів; стандартна обробка (заява в країні) становить приблизно 2 місяці
 • Заявники повинні подати заяву на отримання статусу тимчасового прихистку, оскільки він надає медичну допомогу. Дозвіл на постійне проживання для возз’єднання сім’ї не надає такої можливості.
   

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ГРОМАДЯН ТРЕТІХ КРАЇН, ЩО ПРИЇХАЛИ ДО УГОРЩИНИ З УКРАЇНИ

Відповідно до 86/2022. (III. 7.) Корм. Rendelet, який є угорською імплементацією Директиви ЄС, Угорщина не застосовує Директиву до тих громадян третіх країн, які проживали та мають посвідку на проживання в Україні.

Винятки:

 • Члени сімей (один из подружжя, діти) громадян України, які проживали на території України до 24 лютого 2022 року. Сімейні зв’язки мають бути підтверджені документально
 • Партнери громадян України громадян України, які проживали на території України до 24 лютого 2022 року. Партнерські зв’язки мають бути підтверджені документально, громадянин України має бути піджвердженим фінансовим утримувачем, а громадянин третьої країни має бути на утриманні. Схвалення заяви не гарантується і не є автоматичним, оцінка ситуації залишається на розсуд співробіників структур
 • Громадяни третіх країн отримують дозвіл на перебування в Угорщині протягом 30 днів
 • Дозвіл не дає права на пересування у межах ЄС
 • Громадяни третії країн не можуть отримати статус тимчасового прихистку – подача заявки не можлива. У разі, якщо заявка вже оформлена, її необхідно відмінити
 • Протягом 30 днів чи до збігання терміну перебування, необхідно залишити територію Угорщини або повернувшись до країни відповідно до громадянства, або до країни, яка надала діючу візу на перебування, або до країни, де віза не потрібна
 • Подача заявки на отримання посвідки на проживання може бути виконана лише через Консульства Угрорщини у країнах відповідно до громадянства чи у країнах, де заявник із третьої країни має посвідку на проживання дійсну щонайменше протягом 3 місяців з часу подачі заяви

Допомагаємо українським ІТ-спеціалістам знайти роботу у EPAM в Угорщині

У компанії EPAM працює понад 14000 українців, тож компанія розуміє виклики та проблеми, з якими стикнулися мільйони людей по всій Україні. Якщо пошук нової роботи одна з них, ми готові допомогти.

Клікніть на іншу країну, щоби прочитати останню інформацію та оновлення

Будь ласка, візьміть до уваги, що інформація може змінюватися в будь-який час, через швидку зміну обставин.
Інформація різниться від країни до країни.
Інформацію для інших країн буде надано найближчим часом.

ЮРИДИЧНА ЗАЯВА

Вся інформація, надана на цьому ресурсі безпосередньо компанією EPAM або її філіями чи співробітниками, вважається дійсною на момент публікації, проте ми не гарантуємо, що вона є точною. Інформація, представлена на цьому ресурсі третіми сторонами, не перевіряється на достовірність. EPAM не несе відповідальності за зміст, наданий третіми сторонами, безпеку посилань на веб-сайти третіх сторін або будь-які друкарські помилки, чи дезінформацію. Вся інформація може бути змінена, а компанія EPAM не зобов’язана оновлювати інформацію, якщо вона змінюється. Інформація надається для особистого, некомерційного використання і не може бути використана з будь-якою іншою метою.

Вакансії EPAM Ukraine у Київ | Львів | Харків | Дніпро | Вінниця | Івано-Франківськ | Одеса | Чернівці | Хмельницький | Рівне | Ужгород | Тернопіль | Луцьк за напрямком Java | JavaScript | .NET | DevOps | Experience Design | Software Testing | Business Analysis | Python| Big Data | Mobile | Solution Architect | Ruby on Rails у містах за напрямком Java вакансії Київ | Java вакансії Харків | Java вакансії Львів | Java вакансії Вінниця | Java вакансії Одеса | Java вакансії Івано-Франківськ | Java вакансії Чернівці | Java вакансії Хмельницький | Java вакансії Рівне | Java вакансії Ужгород | Java вакансії Тернопіль | Java вакансії Луцьк | JavaScript вакансії Київ | JavaScript вакансії Харків | JavaScript вакансії Львів | JavaScript вакансії Вінниця | JavaScript вакансії Одеса | JavaScript вакансії Івано-Франківськ | JavaScript вакансії Чернівці | JavaScript вакансії Хмельницький | JavaScript вакансії Рівне | JavaScript вакансії Ужгород | JavaScript вакансії Тернопіль | JavaScript вакансії Луцьк | DevOps вакансії Київ | DevOps вакансії Харків | DevOps вакансії Львів | DevOps вакансії Вінниця | DevOps вакансії Одеса | DevOps вакансії Івано-Франківськ | DevOps вакансії Чернівці | DevOps вакансії Хмельницький | DevOps вакансії Рівне | DevOps вакансії Ужгород | DevOps вакансії Тернопіль | DevOps вакансії Луцьк