Як на менеджерській, так і на технічній позиції, спеціаліст має бути готовим багато взаємодіяти та комунікувати з людьми. Хоча архітектура передбачає багато уваги і роботи з технологіями, її неможливо побудувати, не розуміючи бізнес-цілі та необхідний функціонал. Архітектор може сформулювати чіткі вимоги до архітектури лише під час взаємодії зі стейкхолдерами та отримавши розуміння того, що їм потрібно і для чого. Виконуючи технічну або менеджерську роль на проєкті, спеціаліст повинен уміти задавати правильні питання, слухати та постійно розвивати свої комунікативні навички.
Якщо ви хочете рухатися за менеджерським чи технічним напрямом, раджу не боятися, а розвиватися і бути відкритими до нових можливостей. Лише спробувавши на практиці і побачивши результат роботи, ви зможете зрозуміти, чи імпонує вам та чи інша позиція. У разі, якщо нова роль сподобається, ви зможете розвиватися за новим напрямом, набуваючи нових знань, які є необхідними для неї. Відсутність тих чи інших навичок не повинна стати перешкодою на шляху вашого кар’єрного розвитку, адже будь-які навички та знання можна завжди здобути додатково, якщо для цього буде бажання та необхідність.
Варто також зазначити, що роль керівника підходить не всім, тому що всі люди різні і відповідно мають різні схильності. Вона точно підійде тим, хто любить спілкування та управління людьми. Якщо ви зрозумієте, що вам бракує певних менеджерських навичок, але є хист до ефективного управління людьми, ви завжди можете покращити знання, прочитавши професійну літературу або взявши участь у відповідних тренінгах. Одним із гарних інструментів для кар’єрного зростання є менторство. Менторські програми допомагають розвивати як управлінські, так і технічні навички, зважаючи на ваш напрямок розвитку. Беручи участь у таких програмах, я отримую практичні і дієві поради щодо організації та виконання певних процесів за архітектурним напрямком, оскільки цьому не завжди можна навчитися на власних проєктах. Нещодавно я працював з ментором з питань цифрової трансформації та побудови технологічної стратегії і отримав додаткові знання за цими актуальними напрямами в ІТ-сфері.
Якщо вам подобається та чи інша позиція, але у вас виникають певні труднощі на шляху до неї, раджу докладати все більше зусиль і постійно здобувати нові знання і навички. Тоді у вас обов’язково все вдасться, і ви досягнете своєї мети. Лише ви обираєте ваш кар’єрний шлях!