Творчий виклик
У той час я брала участь у програмі «Visual Mentoring» з чудовою наставницею, Іриною Шкаровською, Associate Director, Experience Design в EPAM, що і підштовхнуло мене до ідеї мого наступного творчого випробування.
Завданням було знати відповідь на питання: як можна візуалізувати пісні з різних метал-піджанрів, щоб показати їхні унікальні характеристики? Додатковою вимогою було проілюструвати пісні за допомогою техніки візуалізації даних.
Тож я почала своє творче випробування із швидкого дослідження того, як саме візуалізували музику протягом минулих років.
Способи візуалізації
Безумовно, найочевидніший і найточніший спосіб запису музики — це нотна грамота. Але чи існують альтернативи, можливо, не такі точні, але ефективні в інтерпретації музики?
В ході свого дослідження я дізналась про безліч творчих та навіть наукових підходів до візуалізації музики. Деякі з цих прикладів ви можете знайти в розділі «Додаткові матеріали».
Про певні творчі експерименти з інтерпретації музики варто розказати детальніше, тож саме з них ми й почнемо подорож дивовижним світом креативних ідей.
Колір і музика
Одна з найпопулярніших концепцій для дослідження митцями та науковцями — це зв'язок між музикою та кольором. Існує багато свідчень про модерністських та сучасних митців, які шукали в музиці натхнення для нових форм творчого вираження.
Понад два століття тому сер Ісаак Ньютон розмірковував над природою світла та його зв'язком зі звуком. Ньютон пов'язав кожен із семи кольорів, які він бачив у призматичному світлі, з сімома нотами гармонійної шкали.
Ідея співвідношення нот музичної гами (До, Ре, Мі, Фа, Соль, Ля, Сі) з різними кольорами виникала багато разів протягом наступних двох століть. Однак у цих шкалах є деякі проблеми. Одна з головних полягає в тому, що вони не враховують, наскільки по-різному ми сприймаємо візуальну та аудіо інформацію. Візерунок, який звучить гармонійно, не обов'язково виглядає гармонійно.