Платформа HelpUA Foundation: нова розробка волонтерів ЕРАМ
News:
Фахівці ЕРАМ з різних областей України ініціювали та втілили в життя черговий благодійний проєкт – розробку платформи для збору донатів HelpUA Foundation. На цьому новому некомерційному ресурсі кожен бажаючий може ініціювати благодійний збір, спостерігати за його динамікою, а також поширити посилання на збір у соцмережах. Робота над проєктом розпочалася в січні 2023 року, а менш ніж за півроку вже відбувся запуск платформи.
З чого починався проєкт
Основною метою проєкту HelpUA Foundation стало вирішення проблеми систематизації запитів про допомогу, які щодня з’являються на сторінках українських благодійних фондів та в особистих екаунтах користувачів соцмедіа. Для того, щоб спростити процес збору коштів, зробити його більш прозорим та автоматизувати рутинну роботу благодійних організацій, група з 30 волонтерів – експертів ЕРАМ Україна – створили платформу-маркетплейс. До роботи над проєктом долучилися бізнес-аналітики, розробники, тестувальники, дизайнери, системні інженери.
Як працює платформа
HelpUA Foundation працює за принципом маркетплейсу, на якому можна збирати кошти на підтримку сил оборони та надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни українцям. Зареєструватися на платформі та ініціювати збір можуть усі бажаючі – фонди, громадські організації або самостійні волонтери. Перед початком роботи треба пройти процес верифікації та створити особистий кабінет. У ньому зберігається інформація про поточні й закриті збори, а також відповідна звітність. Завдяки наявності двох мовних версій – української та англійської – до благодійних ініціатив можуть долучатися користувачі з будь-якого куточку світу.
Цікава функція платформи– «банка дня». Нею може стати збір, якому зовсім трохи не вистачає до закриття, або ж навпаки – ініціативи, до яких потрібно привернути більшу увагу та збільшити темп наповнення.
Одним з найвищих пріоритетів під час роботи над платформою були питання конфіденційності та безпеки персональних даних. Інфраструктура сайту розгорнена в хмарному середовищі AWS, а для захисту інформації використовується криптування та сертифікати HTTPS протоколу. Кожен оголошений збір проходить попередню перевірку та верифікацію.
Перші результати та подальші плани
Протягом перших двох місяців функціонування платформи вже вдалося зібрати понад 7 мільйонів гривень в рамках 68 волонтерських ініціатив. Перелік найнагальніших потреб наразі очолюють збори на розвідувальні дрони та евакуаційні авто, втім у фокусі уваги не тільки захисники та парамедики. Зокрема, у червні розпочався збір на допомогу тваринам, що постраждали від підриву Каховської ГЕС.
Фахівці ЕРАМ продовжують роботу над проєктом: впроваджують нові функції та покращують користувацький досвід.