Далі спікер ділиться наступними кроками та в першу чергу досвідом вибору хмарної платформи. Вони є достатньо різні, але несуть у собі схожий функціонал. Тож варто робити вибір на користь того сервісу, який найбільше підходить для реалізації задумів та дотримуватися балансу між кількістю сервісів і їхнім прямим використанням. Ну а для того, щоби почати розробку потрібно створити мінімальну інфраструктуру. Водночас спікер радить керуватися принципом «Що потрібно від інфраструктури, щоб ми могли почати розробку?».
Під час вибору сховища даних слід поставити собі питання, через скільки сховище не зможе виконати запит за необхідний проміжок часу за умови, що швидкість збільшення кількості даних буде втричі більше за очікувану. При виборі пайплайну своєю чергою потрібно насамперед завжди дивитися на те, що вже є, адже потенційні пайплайни є менш важливими.
У другій частині вебінару спікер перейшов до принципу KISS, який він трактує як Keep It Super Simple. Це принцип, який заохочує до максимальної простоти в будь-якій діяльності. Він ґрунтується на ідеї, що найкращі рішення — це найпростіші, які не обтяжені зайвою складністю.
Цей принцип можна застосовувати до багатьох сфер життя, включно з такими:
- розробка програмного забезпечення: KISS рекомендує писати код, який легко зрозуміти, модифікувати та підтримувати;
- дизайн: KISS заохочує створювати простий, елегантний дизайн, який чітко передає ідею;
- спілкування: KISS рекомендує використовувати просту мову, уникати складних слів та речень, щоб вас краще зрозуміли;
- розв’язування проблем: KISS пропонує шукати найпростіші та найефективніші розв’язування проблем.
Тож KISS — це не просто правило, а швидше філософія, яка може допомогти вам у багатьох аспектах життя. Він заохочує вас до простого мислення та прагнення до елегантності у всьому, що ви робите.
Наприкінці вебінару, Юрій згадує про головну ідею Extreme Programming (XP): «Do the simplest thing that could possibly work» — зробіть найпростіше, що може спрацювати.
Підбиваючи підсумки визначимо таке:
- вирішуйте сьогоднішні проблеми сьогодні та не витрачайте час на проєктування та створення функцій, які вам можуть знадобитися «колись»;
- почніть із найпростішого можливого рішення, адже це не означає погане рішення, а скоріше таке, що ефективно вирішує нагальну потребу без зайвої складності;
- будьте гнучкими — у міру зміни вимог ви завжди можете модифікувати та вдосконалювати своє рішення.
Під час вебінару спікер наводив приклади із реального життя та підсилював ці принципи власними історіями. Тож рекомендуємо подивитися вебінар повністю.