900 днів підтримки України та стійкості
Press Release:
- 150 наповнених такмедом «Наплічників життя» - вже в українських захисників
- Допомога «Охматдит» – оперативне реагування на обстріл лікарні. 1,5 млн грн допомоги від компанії та 584 тис грн зібраних фахівцями ЕРАМ
- Створення шести навчальних просторів для надолуження освітніх втрат у Кривому Розі
- Промотування безбар’єрності та нові набори на навчальні програми для ветеранів та освітян
Програма допомоги українцям EPAM Response продовжує реалізовувати системні партнерства та реагувати на нові виклики країни у війні. За 900 днів з моменту повномасштабного вторгнення EPAM спрямувала 650 млн грн на потреби країни. У фокусі уваги лишаються гуманітарна допомога цивільним, підтримка захисників, волонтерські проєкти для держави та громадських організацій, а також освітні ініціативи.
Підтримка захисників:
- Передача такмеду для порятунку життів. В 2024 році EPAM разом з БФ «Лелека-Україна» реалізовують проєкт «Наплічники життя», в рамках якого впродовж року передадуть бойовим медикам 300 рюкзаків укомплектованих засобами тактичної медицини. Їх загальна вартість сягає $ 300 000. 150 таких наплічників на суму 6 млн 150 тис грн вже передані на фронт. До фандрейзингової кампанії також долучаються спеціалісти ЕРАМ. Амбасадорами стали досвідчені бойові медики - Маша Назарова, Настя Подобайло, а також Антон Сторчак, інженер з EPAM, який зараз перебуває в силах оборони як бойовий медик.
- Фінансування програм лікування та відновлення захисників. Щомісяця компанія підтримує заклади охорони здоров'я через фінансування лікування та реабілітації, покращення умов перебування, передачу меблів та техніки для медичних закладів у Києві, Львові та інших містах України.
- Навчання новій спеціальності в рамках програми «ІТ для ветеранів». Сьогодні більше 100 українців скористалися можливістю освоїти основи ІТ-професії від експертів EPAM. Після отримання базових знань з комп’ютерних наук, вони вже вивчають спеціалізацію. Восени планується новий, третій набір програми.
- Триває допомога мобілізованим спеціалістам ЕРАМ. Вони та їхні родини отримують фінансову допомогу від компанії під час мобілізації. Необхідну юридичну, психологічну, навчальну підтримку отримують колеги, які повертаються до проєктної роботи після демобілізації.
Гуманітарна допомога:
- Допомога лікарні «Охматдит». Компанія переказала 1,5 млн грн для відбудови пошкодженої ракетним обстрілом лікарні. Окрім того, 584 тис грн спільно зібрали спеціалісти ЕРАМ - їх витратять на лікарняні системи кондиціонування. Для облаштування приміщень лікарні компанія також передала необхідні меблі.
- Навушники, лед-лампи, гаджети для навчання та меблі передали спільно з фондом «Мрія» дітям в родини, які через війну опинилися в складних життєвих обставинах. Ці речі допомагають дітям продовжувати навчальний процес.
Освітні ініціативи:
- Облаштування шести безпечних просторів у навчальних закладах Кривого Рогу спільно з фондом savED. Нові приміщення дозволять дітям продовжувати навчання під час тривог та надолужувати освітні втрати, спричинені війною.
- Поширення знань про безбар’єрність та цифрову доступність. За цією темою фахівці ЕРАМ провели близько 10 лекцій для студентів вишів, майбутніх айтівців. Влітку в рамках стажування для викладачів та вчителів Teachers Internship, 165 освітян познайомилися з основними принципами доступності цифрових рішень, а також отримали практичний досвід їх реалізації. Вони проаналізували існуючі сайти навчальних закладів, а також спробували розробити власні проєкти.
ІТ-волонтерство:
Учасники спільноти ІТ-волонтерства в ЕРАМ продовжують працювати над створенням цифрових рішень на користь держави та громадських організацій. На сьогодні таких проєктів близько 40. Зокрема команда з шести волонтерів створила сайт для благодійного фонду «Мрія», який опікується дітьми загиблих та полонених захисників. Над розробкою працювали близько п’яти місяців – сьогодні він відповідає потребам БФ “Мрія” в інформуванні про діяльність фонду, актуальні збори та поточні проєкти тощо.
Разом з ІСАР Єднання волонтери ЕРАМ провели навчання та конкурс ідей для понад 20 громадських організацій, які потребували допомоги з цифровими рішеннями. Переможцями стали три організації - “Місто Змістів”, “Карітас України” та “Український незалежний центр політичних досліджень”. Для них інженери ЕРАМ розроблять необхідне цифрове рішення для посилення операційної діяльності та згуртування громад.