Багато сучасних компаній робить фокус лише на основному бізнесі та не розглядає власну інфраструктуру, як ключову перевагу. В результаті дата-центри багатьох підприємств розміщені на публічних хмарах провайдерів - таких як Amazon, Microsoft Azure або Google Cloud. А це, у свою чергу, спричинює необхідність змінювати додатки та програми, підлаштовуючи їх до нового програмного забезпечення, технологій та підходів.
В таких умовах найскладнішими завданнями є міграція в хмару, тестування продуктивності, налагодження системи, розв'язання технічних проблем, оптимізація і таке інше, тож подібні послуги мають високий попит у сучасному бізнесі. Ось чому хмарні технології сьогодення являть собою частину того, що називають “Четвертою промисловою революцією”.
Системні інженери використовують концепцію Infrastructure-as-Code для того, щоб реалізовувати автоматизацію керування інфраструктурою та використовувати інструменти розробки програмного забезпечення для різних проєктів або клієнтів.
Такі інструменти охоплюють (але не обмежуються) інструментами статистики, показниками продуктивності, автоматизацією розгортання складних комплексів програмного забезпечення тощо. Усі інструменти налаштовуються, розміщуються і масштабуються відповідним чином, а коли розробку та розгортання системи завершено — передаються на підтримку іншим фахівцям.