Із Middle Engineer в Senior Software Engineering Manager. Досвід Георгія Куриленка
Я прийшов в EPAM у 2015 році. До того працював керівником відділу в комерційному банку. За 7 років співпраці з ЕРАМ я спробував себе у різних ролях і зараз обіймаю посаду Senior Software Engineering Manager. У цій статті я розкажу про свій карʼєрний шлях, найбільші виклики та інсайти щодо розвитку карʼєри в EPAM.
Як я прийшов у менеджмент
Я почав співпрацю з EPAM з Middle-позиції Oracle-розробника (PL/SQL Developer), наразі я Senior Engineering Manager та керівник київського юніту Data&Analytics. Зараз я успішно поєдную роль менеджера 130 співробітників, тімліда і проєктного координатора. На мою думку, це поєднання дозволяє тримати себе в тонусі за багатьма векторами та самореалізовуватись.
Я ще давно зрозумів, що менеджмент процесів і людей є мені до душі. На першу свою роботу я пішов працювати у банк ще бувши студентом другого курсу стаціонару. Закінчив стаціонар з відзнакою вже на посаді заступника начальника управління. Тоді в моєму відділі було вісім співробітників, здається. Мабуть, саме тоді, коли вчився поєднувати навчання та роботу, я зрозумів, що це було б неможливим без делегування.
Усі мої керівники були в тому числі й моїми менторами. Як казав мій керівник на минулій роботі: «Керівництво, воно мудре» :) Мені дуже пощастило з усіма менеджерами, яким я звітував. Від них я багато чому навчився, зміг розпізнати та прийняти себе.
Які навички та знання необхідні для успішного переходу в менеджмент
Звісно, неможливо дати загальний рецепт для всіх. Проте я поділюсь тим, що допомогло мені. У моєму випадку, ключову роль зіграла готовність брати відповідальність та проявляти ініціативу, коли це доречно.
Якщо людина хоче когось «менеджити», вона має навчитися перш за все «менеджити» себе самого та вміти адекватно виконувати те, що від неї очікує її керівник, своєчасно звітувати статуси.
Про статуси я вивчив досить болісний урок, коли почав робочий день о третій годині ранку, працював до 11 ранку, виконав усе, що мав зробити, навіть більше та швидше, ніж було заплановано, і тихенько пішов спати. Увечері я дізнався, що означає «втратити обличчя». Я звітував менеджеру з Китаю (технічний директор великого провайдера послуг з домену Traveling), який не отримав від мене статус, і гадки не мав, що було зроблено і у який термін. Це фактично заблокувало роботу з впровадження наступних каскадних кроків інших підрозділів. Після того важливість своєчасного та доречного звітування розкрилася для мене повною мірою.
Є ще один інсайт, який я для себе відкрив. Менеджер — це людина, якій доводиться «відпускати» завдання, водночас все ж залишаючись за них відповідальним. Часто є спокуса зробити все самому й швидко, ніж спочатку пояснювати, потім чекати, і врешті перевіряти. Але тільки шлях делегування дозволить організувати процеси та допомагати людям навколо зростати.
Якщо ви хотіли б стати менеджером, я вірю, що все вийде, за умови, що у вас є бажання та готовність змінювати перш за все себе, а не інших.
Підписатися на новини
-
Думка експертаOperational Intelligence - Tech Pulse | Дайджест #2
У цьому випуску ми розглядаємо кілька практичних нюансів OpenTelemetry, проблему з якістю даних, оновлення від провайдерів і хто відповідає за які частини observability-стеку.
-
Думка експертаЦифрові двійники в IT: ключові архітектурні патерни та рішення
-
Думка експертаПеревірка етичності AI у фінтехі
-
Лайфхаки
Що таке Operational Intelligence в EPAM і навіщо вам читати Tech Pulse
-
Думка експертаAI в музиці: коли голос стає продуктом
Чому тема «AI в музиці» — це не про заміщення музикантів, а про нові правила гри на ринку, де виробництво контенту тепер практично безкоштовне.